• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda

MÂNÂ AJANS (Kültür Yayın Proje Ajansı)
 
“Geçmişi anlatmak; şimdiyi kavramak; yarına hazırlanmak” Deneyimli Genç Ajans
 
Mânâ Ajans ve Mânâ Kitap; yaşadığı renkli coğrafyadan gücünü alan, zengin kültürünü evrensel değerler ile buluşturmayı amaçlayan, yazmaya sevdalı her yaştaki gençlerle güç birliği yaparak, kültürümüzü, edebiyatımızı ve bugüne dek yeterince tanıtılmamış sanat ve bilim insanlarımızı ülkemize ve dünyaya tanıtmak amacıyla, 2017’de kuruldu.
 
Ajansımızın kuruluş tarihi yeni olmakla birlikte, yayımcılıkta yirmi yıla yakın bir deneyimin ürünü. Bunun açıklaması kurucumuzun özgeçmişinde yatıyor.
 
Ajansımızın kurucusu Osman Usta, dizgici ve tasarımcı olarak, 1990 yılında başladığı meslek hayatı boyunca, matbaacılık ve yayımcılık sektörünün her kademesinde çalıştı. 2015’de, ülkemizde simgebilim alanında yayımlanan ilk kitaplardan biri olan "Çöl Gülü" adlı romanı ile yazarlık hayatı başladı. Gençlerin hayallerine ve ufuklarının genişliğine inanan bir yayımcı olarak, kültür ve proje alanında gençleri motive edici girişimlerin az olduğu düşüncesiyle, bu boşluğu doldurmak üzere, 2017’de Mânâ Ajans'ı ve Mânâ Ajans Yayınları’nı kurdu.
 
Yayınevimiz, kurulduğu yıl, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı “GENÇDES Etkinlik ve Proje Desteği” kapsamında, “Tarihin Şiir Dili “Yahya Kemal” ile alanının ilklerinden olan,"Dünya Âlimi: Bîrûnî" adlı eserleri yayınladı. 2018 yılında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilk defa olarak gerçekleştirdiği "İLK ESER DESTEĞİ" kapsamında, yazar Aykut Bulut’a ait “Delikli İki Buçuk Kuruş” adlı öykü/hikaye kitabıyla bakanlık desteğine hak kazandı.
 
Hedefimiz, eserlerini tanıtma ve yayımlatma konusunda imkânları olmayan, her yaştaki yetenekli ve azimli gençlerin önünü açmak, onlara destek olmak, sosyal hayata ve edebiyat dünyasına kazandırmak Ajansımız, Mânâ Kitap markası altında, hedefi doğrultusunda seçkin eserler yayınlamaya devam ediyor.