• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Kişisel veya Kurumsal Logo Tasarımı

Kişisel veya Kurumsal Tasarımı

Firmayı tek başına temsil edebilen grafik tasarım ve renklerden oluşan şekle / simgeye logo diyebiliriz. Logo tasarımı tasarım açısından 3 farklı alternatif unsurları içermektedirler.

Bu anlamda logo tasarımı,

 Sadece yazıdan oluşan logo tasarımı

 Sadece şekilden oluşan logo tasarımı
 Yazı ve şekil bir arada oluşan logo tasarımı

Logo tasarımı ise başlı başına bir tasarım konusudur. Logonun farklı alanlarda kullanıma uygun olması firmayı temsil ediyor olması,beklentiler gibi kriterlere göre logo tasarım fiyatı belirlenmektedir. Logo tasarımı tasarım tamamlandıktan sonra vektörel olarak ileride kullanılmak üzere firmaya teslim edilir. Logo tasarımı kapsamında sunulan çalışmada logo tasarımının açık ve koyu renkli farklı zeminlerde kullanılma şekli ve kullanılmaması gereken şekiller örneklerle ifade edilmektedir. Bu şekilde hazırlanan logo tasarımı her alanda en doğru şekli ve renkleriyle firmayı temsil edebilmektedir.

Günümüzde logo tasarımında sade ve firma sektörünü yansıtacak renklerden oluşan farklı zeminlerde kullanıma uygun tasarımlar ve yazı beraber kullanılmaktadır. Eski logo tasarımları incelendiğinde ise genellikle dünya şekli içeren logolar, floral desenler bulunan logo tasarımları kullanılmıştır.
Logo tasarımı başlı başna bir bir sanat başlı başına bir tasarım çalışmasıdır. Katalog tasarımı, web tasarımı yada farklı bir tasarıma kıyaslarsak çok daha büyük öneme sahip ve tasarımı çok daha zor bir öğedir. Katalog tasarımıweb tasarımı belli süre sonra değişmektedir. Ancak logo tasarımı çoğu zaman işletmenin hayatı boyunca ona eşlik etmekte değişime uğramamaktadır. Bu nedenle LOGO, iyi düşünlüp iyi tasarlanmalıdır.

Logo tasarımı yapacak kişi mutlaka işine fikir katabilecek tasarım yetisine sahip bir tasarımcı olmalıdır. Web tasarımı yada katalog tasarımında anlatılmak yada tanıtılmak istenen unsurları ifade edebilmek için çoğu zaman yaklaşık 1 A4 sayfa yada bir ekran ölçülerinde dilediğiniz kadar yazı ve görsel, renk kullanabilirsiniz.

Ancak LOGO TASARIMINA gelindiğinde kullanılacak alan kısıtlı, görsel kısıtlı ifade ise sınırsızdır. Logo ile siz işletmeye tüm ömrü boyunca eşlik edebilecek o işletmeyi taşıyabilecek bir öğe tasarlamak zorundasınızdır.

Logo tasarımı tamamen emeğe dayalı bir tasarım çalışmasıdır. Tasarımcının yeteneği ve daha önemlisi tecrübesi ile doğru orantılı olarak bir çalışma oluşturulacaktır.

Logo Tasarım Fiyatları

Logo tasarım fiyatları ise her firmada değişmektedir. Çok kupon logo tasarımlarının çok büyük firmalara astronomik bedeller ile satıldığını duyuyor ve biliyoruz.

Mânâ Ajans olarak ortalama çalışma süresi baz alınarak logo tasarım fiyatları sunmaktayız. Logo Tasarımı Yaptırmak için  0 536 563 48 34 nolu telefondan veya manaajans@gmail.com mailinden bize ulaşabilirsiniz. 

Firma logosu yada bir markanıza ait bir logo aklınızda olan yada hiç düşünmediğiniz ancak markayı yada firmayı yansıtacak tek başına yansıtacak özgün logo tasarımı için de 0 536 563 48 34 nolu telefondan veya manaajans@gmail.com mailinden bize ulaşabilirsiniz.